Коли в черговий раз Вам не хочеться йти в зал, задумайтеся від чого виникає таке відчуття. Можливо, всьому виною погода чи поганий настрій, а може лінь? У тих, хто займається періодично і в повну силу, найчастіше причиною не бажання тренуватися стає перетренованість.
Якщо Ви усвідомили, що проблема якраз у надмірному старанні, не залишайте все так як є. Потрібно щось змінювати, інакше Ви забудете дорогу в зал. Часом, у займаються виникають думки, що у них не вийде досягти своїх цілей (схуднути, наростити м'язи і т. д.), буває апатія, зникає ентузіазм та інтерес до занять. Це можна назвати нормою, так як постійне повторення одних і тих же вправ в одному і тому ж місці саме по собі наганяє тугу. Тут велику роль відіграє психологічний аспект. Якщо людина не бачить результату своїх тренувань, у нього опускаються руки.
Симптоми перетренування
- Небажання займатися.
- Втрата впевненості у своїх силах на занятті.
- Апатія.
- Затяжне фізичне нездужання.
- Втрата інтересу до фітнес тренувань в цілому.
Лікування перетренованості
- Поміняйте програму тренувань. Виберіть інший вид фітнесу, замініть аеробіку в залі на аква аеробіку, відвідайте танцювальні класи, де завжди є цікавий матеріал. У фітнесі величезна кількість різновидів тренувань, спробуйте щось нове для себе.
- Змініть інтенсивність навантаження. При затяжному фізичному нездужанні просто необхідно дати організму час на відновлення. Ви можете змінити силові й аеробні навантаження на більш прості – спробуйте пілатес і йогу.
- Поміняйте тренера або фітнес зал. Зміна обстановки і оточення може підстьобнути Ваше бажання займатися.
- Розділіть життєві проблеми і фітнес тренування. Заходячи в зал залишайте погані думки поза його. Намагайтеся концентруватися на вправах і на своїх відчуттях при навантаженні. Саме спорт послаблює нервове напруження. Тому не варто відмовлятися від фітнесу з-за негараздів.
- Купіть нову форму для занять. Оновлений вбрання також здатний внести різноманітність у тренувальний процес.
Перетренування м'язів у інструктора з фітнесу
З такою проблемою стикаються і інструктора, причому у них цей стан зустрічається набагато частіше, ніж у клієнтів. Причина зрозуміла, завантажений графік роботи, щоденні важкі фізичні навантаження, моральне виснаження. Але на відміну від клієнта, тренер не може покинути своє робоче місце і піти відпочивати.
Інструктора з фітнесу потрібно особливо уважно ставитися до свого здоров'я і не перенагружать себе. Про кількість навантаження необхідно відразу подбає, плануючи скільки класів в тиждень Ви зможете вести.
Лікування перетренування м'язів у тренера
- Освойте нову для себе напрямок, який буде цікавим для Вас. Задійте нове обладнання, змініть програму занять, увімкніть інноваційні технології. Розширте свої знання в сфері викладання фітнесу і Ви заново закохаєтесь в свою професію.
- Знижуйте навантаження під час занять, не робіть вправ разом з людьми, коли це можливо. Приділяйте більше уваги своїм клієнтам, нагадайте про безпеку і техніці виконання.
- Замініть декілька групових класів в тиждень на персональні тренування. При індивідуальних заняттях Ви стежите за технікою клієнта і допомагаєте йому освоїти комплекси вправ, в цей час фізично відпочиваєте. Вам необхідно лише показати правильну техніку, виправляти помилки і рахувати.
- Поміняйте музичний матеріал. Музика чудово стимулює займаються, нові запальні хіти можуть підняти настрій всього за кілька хвилин. Чому б не скористатися таким стимулюючим засобом.
- При затяжних фізичних болях у м'язах і суглобах потрібно беззастережно робити зупинку в навантаженнях і звернутися до лікаря.
Найкращий вихід для тренера – бути універсальним, як вести інтенсивні аеробні тренування, так і більш легкі за навантаженні.
Детальніше про перетренованості Ви дізнаєтеся, пройшовши курси навчання інструкторів з фітнесу «Олімпія». У програмі є розділ, присвячений цій важливій темі. Щоб дізнатися детальну інформацію про навчання, телефонуйте нам і ми з задоволенням відповімо на всі ваші запитання.