1. Виберіть для себе вид фітнесу, в якому Ви найбільш розбираєтеся і маєте великий досвід занять
Згадайте, якими видами спорту Ви займалися в дитинстві, що краще за все у Вас виходило? Чим захоплювалися, які відвідували секції? Спробуйте різні види групових занять, заняття в тренажерному залі. Які тренування Вам ближче всього: динамічні (аеробіка, силовий тренінг, степ) або ж «mind body» (пілатес, йога, бодіфлекс, калланетика), а може тренування в тренажерному залі? Якщо у Вас є діти, то можливо освоїти професію інструктора з дитячого фітнесу або програму "Мама+малюк". Також можливо оволодіти декількома дисциплінами і працювати універсальним тренером. Зараз фітнес клуби мають потребу в таких фахівцях.
2. Занимайтесь спершу як клієнт і уважно спостерігайте за Вашим улюбленим тренером, якими Ви захоплюєтеся
Щоб зрозуміти, чи дійсно Вам підходить ця професія, необхідно відвідувати тренування у фітнес клубі. Найчастіше саме постійні клієнти фітнес клубів стають фітнес тренерами, так як хочуть перетворити на улюблене заняття роботу. Також інструктор повинен бути в хорошій формі, щоб надихнути своїх послідовників змінити своє тіло і спосіб життя в цілому. Тому відвідуйте тренування, не пропускаючи занять і працюйте над своїм тілом. Спостерігайте за тренерами, Ви зможете побачити їх методику та принципи викладання. Виділіть для себе, що Вам подобається в занятті, що ні. Це допоможе легше приступити до фітнес освіти.
3. Пройдіть професійне навчання на фітнес тренера
Щоб стати інструктором Ви можете пройти курси підготовки або отримати вищу освіту зі спортивної реабілітації. При пошуку відповідних курсів, шукайте у програмі обов'язкові теми: анатомія, фізіологія, педагогіка, вивчення структури заняття і складання програми тренувань. На тренінгу повинно бути не менше 70% практики і обов'язково можливість спробувати себе в якості інструктора під наглядом методиста. При можливості поспілкуйтеся з викладачами курсів, з випускниками, почитайте відгуки. У групових програмах Вам потрібно навчиться працювати під музику. На курсах Ви повинні вивчити техніку безпеки на занятті, заборонені вправи, які шкодять здоров'ю та градирование навантаження для людей з різною фізичною підготовкою. Також, бажано, отримати вищу освіту. Вітається медичне, фізкультурну, профільне з фітнесу або хореографічне. У клубах преміум класу вищу освіту буде обов'язковою умовою.
4. Володійте інформацією! Намагайтеся дізнатися якомога більше про фітнесі, харчуванні, спортивному обладнанні
5. Починайте шукати роботу у фітнес клубах, студіях
Якщо у Вас ще немає досвіду роботи, більше шансів працевлаштуватися в невеликий фітнес клуб. Приходьте краще особисто, резюме швидше за все загубиться в поштовій скриньці адміністрації. Співбесіда відбувається скрізь приблизно однаково: необхідно показати знання з анатомії, фізіології і біомеханіки, а також продемонструвати практичні навички роботи інструктором. Пробуйте свої сили у кількох клубах і Ви обов'язково знайдете роботу. Також можливо проводити приватні уроки на дому або з інтернету. А може Ви готові відкрити свою власну справу і працювати у своєму фітнес залі?
Бажаємо Вам удачі на шляху до Вашої мрії! Якщо Ви дуже хочете стати фітнес тренером, у Вас обов'язково вийде
В школі навчання інструкторів з фітнесу «Олімпія» Ви зможете вибрати одну з дисциплін або цілий комплекс кваліфікацій в одному курсі і нарешті зв'язати своє життя зі спортом!